Zawsze do celu – gadżety i urządzenia, które sprawdzą się w podróży samochodem

Podróżowanie samochodem ma niezwykle wiele zalet. Na pierwszym miejscu można wymienić wygodę i niezależność od rozkładu jazdy i komunikacji zbiorowej, ale są też pewne mankamenty, które można zminimalizować dzięki odpowiednim urządzeniom i gadżetom.

Mankamenty podróżowania samochodem można zminimalizować

Daleki wyjazd, długa trasa i wiele godzin spędzonych za kółkiem – tak wyglądają realia podróżowania samochodem. Niektórzy na tyle nie przepadają za wielogodzinną jazdą samochodem, że szukają alternatywnych sposobów transportu, co czasami wiąże się z niewygodą, przesiadkami i znacznie dłuższą podróżą.

Do największych minusów podróżowania samochodem na dłuższych trasach należą:

  • Znużenie – wielogodzinna podróż jest bardzo męcząca, dlatego nie powinno się jechać bez przerwy przez kilka godzin, ale co jakiś czas zatrzymywać się na postój, kawę, posiłek i odpoczynek. Ogólny czas przejazdu nieznacznie się wydłuży, ale za to nie będziemy znużeni i zdekoncentrowani za kierownicą, co przełoży się na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
  • Ryzyko zabłądzenia – nawet poruszanie się po dobrze znanej trasie może skutkować zabłądzeniem, gdy trafimy na roboty drogowe i objazdy. Gdy wybieramy się w daleką drogę i będziemy pokonywać nieznane nam trasy, zdecydowanie warto posiadać mapę drogową oraz nawigację samochodową.
  • Ryzyko awarii lub kolizji – niestety nie są to przypadki odosobnione, ale można w pewnym sensie zminimalizować takie ryzyko. Awaria może zdarzyć się każdemu, ale jeśli zadbamy o przegląd kluczowych elementów w samochodzie i naprawę drobnych usterek, takie ryzyko będzie znacznie mniejsze. Kolizji tym bardziej nie sposób przewidzieć ani do końca jej zapobiec, bo nie jest zależna wyłącznie od nas, ale też od innych uczestników ruchu. To, co można zrobić, to jechać ostrożnie, trzymać odpowiedni dystans od innych samochodów i nie dekoncentrować się podczas jazdy.
  • Nuda – wielogodzinna podróż, a szczególnie w pojedynkę, bywa nudna, a znudzenia nie rekompensują nawet ładne widoki. By zapewnić sobie urozmaicenie, warto posiadać radio samochodowe.
  • Ryzyko utknięcia na długi czas w korku – zatory drogowe zdarzają się nawet na autostradach. Bywają konsekwencją wypadków i kolizji albo bardzo wzmożonego ruchu. By ich uniknąć, warto podróżować poza godzinami szczytu, a także rozważyć zakup CB radia. CB radio umożliwi porozumienie się z innymi kierowcami i uzyskanie informacji o sytuacji na drodze. CB radio nie tylko ułatwi omijanie korków, ale umożliwi też wypytanie o drogę, skróty i objazdy, a nawet o to, gdzie aktualnie znajdują się kontrole prędkości jazdy. https://www.morele.net/rtv/nawigacja-gps-i-cb-radia/cb-radia-544/

Nawigacja samochodowa – przydatny sprzęt, który warto mieć w samochodzie

Papierowe mapy i atlasy drogowe bywają przydatne – elektroniczna nawigacja lub aplikacja nawigująca mogą ulec awarii i wówczas to właśnie papierowe mapy przydają się najbardziej, ale na co dzień o wiele wygodniej jest korzystać z nawigacji samochodowej.

Choć opcję nawigowania można uruchomić w większości smartfonów, to i tak warto rozważyć zakup dobrej nawigacji GPS do samochodu. Smartfon ma słabszą baterię, mniejszy ekran i w wielu przypadkach do nawigowania zużywa transfer internetowy. Urządzenia do nawigowania GPS to dobry wybór, jeśli zależy nam na niezależności od smartfona i możemy sobie pozwolić na dodatkowy wydatek.

Przy wyborze nawigacji do samochodu warto zwrócić uwagę na jej parametry. Urządzenie powinno być wyposażone w aktualne mapy obszaru, po którym będziemy się poruszali. Warto zwrócić uwagę także na sam ekran urządzenia – jego przekątną, rozdzielczość oraz jasność. Dobrym pomysłem jest wybór nawigacji z osłoną przeciwsłoneczną, która zniweluje odblaski na ekranie. Jeśli nie mamy pewności, czy warto sięgnąć po nawigację samochodową, czy lepiej wybrać nawigację w telefonie, warto zajrzeć do tego poradnika:  https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-nawigacje-gps-do-samochodu-polecane-modele/433/ Znajdziemy w nim kluczowe informacje na temat wyboru nawigacji, a także kilka polecanych modeli, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.