14 rzeczy, które zmienią się w waszym życiu od kiedy zaczniecie jeździć rowerem

Jeżeli zaraziliście się pasją do rowerów to świetnie. Czy jednak zostaliście w pełni ostrzeżeni przed wszelkimi i nieubłaganymi zmiana, które nadejdą w waszym życiu i związane będą z tą cudowną i nową pasją? 

Pasja rowerowa nie jest żadnym wyjątkiem - z każdym kolejnym dniem człowiek jest wkręcony w temat coraz bardziej i bardziej.

Co więc prawdopodobnie czeka wszystkich rowerzystów, którzy dopiero zaczynają jazdę na towerze i to wyłącznie podczas pierwszego roku zainteresowania jazdą?

1. Mózg dokona przestawienia do funkcji "rower" 

Świat rowerów wypełni wszystkie marzenia i myśli. Będzie się myśleć o rowerze, o trasie, o akcesoriach, ubraniach i gadżetach, które można kupić jako te absolutnie niezbędne.

2. Czasami występuje ból

Po pierwszych jazdach szybko przekonacie się, że bolą was miejsca, których istnienia nie zakładaliście. W dodatku tak mocno, że nie będzie można chodzić. Ból to coś, co jest z pasją do rowerów w pakiecie. 

3. Nastąpi zmiana priorytetów

Nader szybko zdacie sobie sprawę z tego, że wszystkie pieniądze wydalibyście na pasję rowerową, choćby to oznaczało rezygnację z innych przyjemności. 

4. Tyłki wam zdrętwieją

Podczas pierwszych jazd będziecie pewnie w zwykłych legginsach czy spodenkach. To wtedy dojdziecie do wniosku, że wkładki do spodenek rowerowych to błogosławieństwo. Życie stanie się prostsze, a tyłek mniej obolały.

5. Rozmowy i myśli wypełnione będą sprawami rowerowymi

Z góry możecie przeprosić znajomych i rodzinę. Ponieważ jazda na rowerze i sam rower jako taki będzie numerem jeden waszych rozmów. Nawet czy może zwłaszcza, gdy chodzi o plany na weekend.

6. Pożegnajcie się z wolnym miejscem

Jeżeli chodzi o odzież rowerową to jest ona bardzo urozmaicona oraz stylowa. W takich warunkach łatwo zaszaleć. Wtedy szybko okazuje się, że rowerowe ciuchy potrzebują nowej szafy, bo nigdzie się już nie mieszczą.

7. Rower to coś, co ma swoją rolę

Nieważne jaki jest rower. Nowy czy stary, czysty czy brudny, śliczny czy nie. Ważne jest to jaką rolę pełni. Bo szybko okaże się, że jeden rower to za mało, skoro każdy z nich nadaje się tylko do jednej roli, a przecież dlaczego ograniczać się tylko do jednego typu jazd rowerowych. 

Zdrowa jazda na rowerze

8. Nogi zmienią się na zawsze 

Swoistymi znacznikami rowerzysty są odrapania, ślady łańcucha odbity na łydce, siniaki oraz opalenizna kolarza. To ślady, które widoczne są zawsze i zawsze budzą zrozumienie innych kolarzy.

9. Odkryjesz jak wielki jest świat

To bez znaczenie czy jedzie się na rowerze daleko czy blisko. I tak znajdzie się miejsca całkiem nowe i nieodkryte. W końcu wszystkie drogi stoją przed człowiekiem otworem.

10. Dojdzie do was, że zbliża się miłość

Mało kto początkowo zdaje sobie sprawę z tego, że rower można kochać.Można za nim tęsknić, dbać o niego i dobrze się z nim bawić. Można też czule go nazywać.

11. Twój dom zyska rowerowy styl

Nie można powstrzymać się od manifestowania swojej rowerowej pasji również w domu. Nawet jeżeli chodzi tylko o wycieraczki z motywem rowerowym.

12. Odkryjesz świetny WD40

Czyszczenie brudów i błota pewnie wcześniej nie było ulubionym zajęciem. Co innego jednak jeżeli chodzi o czyszczenie i mycie naszego roweru. To już naprawdę czysta przyjemność.

13. Zainteresujecie się mechaniką

Klucze imbusowe największym pomocnikiem oraz towarzyszem. Dzięki zestawowi niezbędnych narzędzi będzie można przekształcić się w początkującego mechanika i z czasem swoją wiedzę pogłębiać. 

14. Im większa odległość, tym większa miłość

Dopóki się nie zatęskni za rowerem, nie dowie się jak bardzo się go kocha. A gdy już się tego dowiecie to zaczniecie doceniać wszystkie chwile, które spędzicie razem z rowerem.

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.