Skuteczność i niezwykły potencjał Retargetingu

Nawet jeśli w świecie biznesu dziennie zostaje wysyłanych 112,5 mld maili, ten zabieg został stanowczo zaniedbany na długi czas. Pozyskiwanie przez odbiorców masowego, niechcianego spamu spowodowało, że poczta elektroniczna stała się porównywalna do marketingowych zabiegów z dziedziny AdWords, Social Media & Co. Jednak Symantec Intelligence Raport dowodzi, że w czerwcu - pierwszy raz od 2003 roku – wyniki spamu nie przekroczyły 50%. Prezes Remintrex, Florian Werner tłumaczy, czemu mailing, a szczególnie Retargeting wreszcie stał się opłacalny.

Przekonujące, twarde fakty

Liczba mailowych użytkowników w marketingu jest nie do pobicia, mimo iż przez jakiś czas zapomniano o tej drodze komunikacji. Dlaczego? Ponieważ czy to facebook, czy sklep online – praktycznie każda rejestracja wymaga podania adresu poczty elektronicznej. Z ponad 4 mld kont na całym świecie, nie ma konsumenta który mógłby ukończyć rejestrację nie podając swojego e-maila. Mailing pozostaje więc numerem jeden, generując 6 miliardów kliknięć dziennie, 20 razy tyle co Google.

Skuteczny wgląd w historię klienta

Dzięki ciasteczkom i lokalizacji personalizacja nigdy dotąd nie była tak prosta. Łączenie podstawowych danych z historią klienta pozwala na wysyłkę wiadomości w odpowiednim czasie, np. w momencie przeglądania przez użytkownika poczty. Bieżące porównania Remintrexu wyraźnie wskazują, że personalizacja wiadomości ReTargetingowej odbierana jest w sposób bardzo pozytywny, w przeciwieństwie do tak powszechnych wysyłek anonimowych.

E-mail jako towarzysz niezależnych urządzeń

Nawet same zachowania użytkowników wspierają drogę rozwoju e-mailingu, gdyż poczta elektroniczna jest nieodłącznym elementem codziennej pracy i korzystania z zasobów internetu. W mediach społecznościowych widzimy ciągły napływ coraz to nowych aplikacji i usług, natomiast e-maile pozostają niezmienne. Nieważne jakim urządzeniem dysponuje klient, czy jest to komputer, smartfon, tablet czy SmartWatch – e-mail jest wiernym kompanem wszystkich tych urządzeń.

Wysyłanie i odbieranie maili

E-mail wciąż efektywny i opłacalny

W oparciu o historię korzystania z internetu poszczególnych użytkowników, e-mailing pozostaje najlepszym narzędziem by dotrzeć do odbiorcy w idealnym czasie. Wszystkie treści, plany dystrybucji, a także czas można indywidualnie zaplanować lub przyporządkować do konkretnego klienta.  Dzięki temu nadawca wiadomości może łatwo, a co za tym idzie automatycznie wysyłać oferty lub pojedyncze kupony, które zachęcą do zakupu. ReTargeting jest fantastycznym narzędziem szczególnie, gdy potencjalni klienci pojawiają się na stronie po raz pierwszy lub opuszczają ją z „pustym koszykiem”.

Wyjątkowa jakość i zawartość wiadomości

Forma treści wiadomości e-mail wysyłanych w Polsce jest bardzo skromna i pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj konstrukcja wysyłanego klientom e-maila ma postać pojedynczego obrazka bez tekstu albo z bardzo krótkim hasłem co odbierane jest jako typowa reklama, a nie interesująca forma przekazu. W rezultacie odbiorcy nie klikają w wiadomość i szybko usuwają niechciany e-mail. Narzędzia wykorzystywane przez Remintrex budują komunikację z odbiorcą w oparciu o zwięzłą i merytoryczną charakterystykę zawartości produktu czy usługi klienta. Podstawowym celem wykorzystywanych metod jest dbanie o jakość e-mailingu, oryginalną treść oraz maksymalizację liczby odczytanych wiadomości.

Doskonałe narzędzie do segmentowania nowych klientów

Potencjał pozyskiwania nowych klientów dzięki kanałom e-mailowym jest mocno niedoceniany przez marketingowców. Większość kampanii w dalszym ciągu koncertuje się na obecnych użytkownikach stale odwiedzających witrynę. Gdzie leży  problem? Tylko 3% odwiedzających to osoby zarejestrowane. Pozostałe 97% to użytkownicy anonimowi, ponieważ nie dokonali ani rejestracji, ani żadnego zakupu. E-mailowy ReTargeting umożliwia sprzedawcom kontakt z anonimowymi użytkownikami, co pozwala na dotarcie  nawet  do 20% większej liczby potencjalnych klientów! Podczas prostej i darmowej rejestracji użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie wiadomości ReTargetingu i weryfikację swoich danych. W ten sposób kanał staje się najlepszym narzędziem, by rzucić światło na odwiedzających. Prędzej czy później ta metoda pozwoli na zasięg do 100% w grupie docelowej.

Źródło:newsrm.tv

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.