Wypożyczalnia sprzętu filmowego – w tych sytuacjach warto do niej zajrzeć

​Wypożyczenie sprzętu filmowego kojarzy się z propozycją wyłącznie dla amatorów, którzy nie mają środków na zakup np. własnej kamery czy klasowego obiektywu. Okazuje się jednak, że z tej możliwości dużo częściej korzystają profesjonaliści, w tym zawodowe ekipy telewizyjne. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule. Sprawdź, kiedy warto zajrzeć do wypożyczalni sprzętu filmowego.

Brak budżetu na inwestycje? Skorzystaj z opcji wypożyczenia sprzętu

Wypożyczanie sprzętu to znakomita alternatywa dla zakupu – zwłaszcza wtedy, gdy wiesz, że dany sprzęt będzie Ci potrzebny tylko okazjonalnie. Jest to również dużo bezpieczniejszy wybór w porównaniu z zakupem sprzętu z drugiej ręki. Mając ograniczony budżet na inwestowanie w swoje zaplecze sprzętowe, koniecznie rozważ zajrzenie do dobrej wypożyczalni.

Awaria w najgorszym możliwym momencie? Z pomocą przyjdzie wypożyczalnia sprzętu filmowego

Większości profesjonalistów zdarzyło się na własnej skórze przekonać o prawdziwości prawa Murphy’ego i o złośliwości rzeczy martwych. Zdjęcia ruszają za kilka dni czy kilkanaście godzin, a jedyna kamera odmówiła posłuszeństwa? Naprawa ma potrwać dwa tygodnie? Uratuj zlecenie sięgając po sprzęt z wypożyczalni.

Chcesz przetestować sprzęt przed zakupem? Nie ma lepszego wyboru

Inwestycja w sprzęt filmowy nigdy się nie kończy – zwłaszcza, jeśli wciąż szukasz swojej specjalizacji. Próbujesz różnych rzeczy, chcesz stopniowo skompletować takie zaplecze sprzętowe, które pozwoli Ci realizować zlecenia na najwyższym poziomie? Nie kupuj niczego w ciemno.

Zawsze warto najpierw przetestować sprzęt, aby zyskać 100% pewność, że akurat ten model spełni Twoje oczekiwania. Taką możliwość daje Ci wypożyczalnia sprzętu filmowego (a nie skorzystasz z niej w sklepie).

Potrzebny backup na zdjęcia? Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w dobrej wypożyczalni

Każdy profesjonalista wie, że backup to podstawa. Nie wszyscy natomiast mogą sobie pozwolić na to, aby mieć w zanadrzu kilka kamer, obiektywów czy nawet kabli. To wszystko kosztuje, a utrzymanie zapasowego sprzętu również generuje pewne koszty.

Jeśli więc wybierasz się na zdjęcia i nie możesz zostać bez zapasowego sprzętu, to skorzystaj z oferty dobrej wypożyczalni. Po zdjęciach zwróć sprzęt i nie martw się np. wysokimi ratami za jego spłatę.

Szukasz oszczędności? Zaopatrz się w sprzęt tylko wtedy, gdy naprawdę jest Ci potrzebny

Wynajem sprzętu filmowego to bardzo dobry sposób na optymalizację kosztów działalności – czy to w przemyśle filmowym, czy w branży telewizyjnej. Szczególnie mamy tutaj na myśli wolnych strzelców, którzy funkcjonują od zlecenia do zlecenia i nie zawsze mogą sobie pozwolić na zgromadzenie całego potrzebnego sprzętu.

Z tego punktu widzenia skorzystanie z usługi wypożyczalni jest nie tylko rozsądne, ale wręcz może być bardzo opłacalne. Pozwala uniknąć wysokich kosztów, drogich inwestycji (również w zakresie utrzymania sprzętu), a przy tym wejść w posiadanie np. kamery czy obiektywu jedynie na czas, w którym rzeczywiście taki sprzęt jest potrzebny, będzie użytkowany i przyniesie realne dochody.  

O opłacalności wynajmu sprzętu filmowego czytaj też w artykułach na stronie https://strip-rental.com/blog/.

Którą wypożyczalnię sprzętu filmowego polecamy?

Jeśli jesteś z Katowic, regionu lub wybierasz się na Górny Śląsk w celu zrealizowania jakiegoś projektu filmowego, to koniecznie zapisz sobie adres Strip Rental. To najlepsza wypożyczalnia sprzętu filmowego w Katowicach, w której ofercie znajdziesz m.in. najwyższej klasy kamery, obiektywy, aparaty fotograficzne, sprzęt studyjny i oświetleniowy, okablowanie, statywy, różnego rodzaju akcesoria i wiele innych.

Z pełną ofertą Strip Rental możesz się zapoznać na stronie https://strip-rental.com/, na której znajdziesz też ceny za dobę wynajmu konkretnego sprzętu i od razu wygodnie zarezerwujesz to, co jest Ci potrzebne, z odbiorem osobistym w wypożyczalni.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.