Jakie podpórki wybrać do naszego salonu

Aby odmienić wystój naszego salonu nie musimy wcale wymieniać mebli czy przeprowadzać kosztownego remontu. Wystarczy dodać kilka efektownych dodatków i nasz salon nabiera zupełnie nowego charakteru. Takim efektownym gadżetem są z pewnością podpórki do książek. W większości domów salon pełni również rolę domowej biblioteki, dlatego podpórki do książek pomogą nam uporządkować nasz księgozbiór, a dodatkowo urozmaicą i ozdobią wnętrze.

Jak wybrać odpowiednie podpórki?

Wybierając podpórki do naszego salonu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze podpórki powinny stylistycznie do reszty wyposażenia. Do salonu urządzonego w klasycznym stylu pasują podpórki wykonane z eleganckiego mosiądzu, ich kształt nie powinien być zbyt ekstrawagancki. Natomiast jeśli nasz salon urządzony jest w nowoczesnym stylu, to możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Musimy się zastanowić czy chcemy aby podpórki były tym gadżetem, który przyciąga wzrok od pierwszego wejrzenia. Jeśli w naszym salonie mamy wiele innych ciekawych akcesoriów, to podpórki powinny mieć dość prostą formę. 

Kupując podpórki musimy wziąć pod uwagę ilość książek i długość półki. Aby nasze podpórki stały się efektownym elementem dekoracyjnym muszą być odpowiednio wyeksponowane.  Gdy w naszym domu znajduje się sporo książek warto zainwestować w dodatkowe półki. Dzięki temu wszystkie tomy, jak i podpórki zostaną odpowiednio wyeksponowane.

Stylowa podpórka na książki

Niebanalne półki do nowoczesnego salonu

Jeśli nasz salon urządzony jest kolorowo i nowocześnie możemy zastanowić się nad zakupem zabawnych podpórek w kształcie ludzików. Są proste i efektowne, a jednocześnie zabawne. Pierwsza podpórka to ludzik, który z zapałem pcha książki. Dryga zaś to ludzik, który ma wyjątkowo nadąsaną minę. Ludzik wszystkimi siłami zapiera się o książki i stara się przeszkodzić swojemu koledze. Takie podpórki idealnie pasują do pokoju nastolatka czy studenta. To wymarzony prezent dla każdego miłośnika książek.

A co wybrać do salon urządzonego w tradycyjnym stylu? 

Jak wcześniej wspominano do salonu urządzonego w klasycznym stylu pasują podpórki wykonane z metalu. Ich kolor powinien być dość stonowany? Na jaką formę się zdecydować? świetnie prezentują się podpórki w kształcie psa, kota czy lwa. Takie podpórki to wspaniały podarunek nie tylko dla miłośników zwierząt. Wybierając podpórki szukajmy takich, które są starannie i elegancko wykonane. Dzięki temu podkreślą piękno naszego salonu i staną się efektownym detalem dekoracyjnym. 

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.