Czy warto zaopatrzyć się w okulary antyrefleksyjne? Kiedy jest to konieczne?

Spędzasz każdego dnia długie godziny przed ekranem swojego monitora? Często dokucza Ci problem piekących i bolących oczu oraz odnosisz wrażenie, że Twój wzrok się pogarsza. To może wynikać przede wszystkim z prostego faktu, że Twoje oczy są przemęczone. Zdołasz ochronić wzrok przed uszkodzeniem, zaopatrując się w okulary antyrefleksyjne.

W jaki sposób działają okulary antyrefleksyjne do komputera?

Okulary z antyrefleksem działają w ten sposób, że odbijają szkodliwe odblaski, emitowane przez ekrany monitorów. Powinny być one także zaopatrzone w system Blue Control, chroniący przed szkodliwym wpływem światła niebieskiego. Przesiadujemy nieraz nawet dłużej niż 8 godzin przy komputerze, podczas gdy nasze oczy znajdują się w bardzo bliskiej odległości od monitora. Naraża to na powstanie tak zwanego „zespołu suchego oka”. Jesteśmy na to schorzenie narażeni zwłaszcza wtedy, gdy zapominamy o systematycznym mruganiu. Oczy stają się w konsekwencji suche i zaczerwienione, a następnie zaczynamy odczuwać dolegliwości bólowe.

Czy jest sens kupować okulary zerówki?

Zanim zdecydujesz się na zakup okularów z antyrefleksem, wcześniej powinieneś udać się do okulisty w celu zbadania swojego wzroku. Jeżeli stwierdzi on u Ciebie krótkowzroczność, wtedy antyrefleksy powinny zostać dobrane z uwzględnieniem stopnia zaawansowania wady. Jeżeli jednak widzisz dobrze, wówczas możesz zdecydować się na okulary antyrefleksyjne zerówki. Ich zadaniem nie jest korekta nieprawidłowego widzenia, lecz jedynie ochrona wzroku przed szkodliwymi odblaskami świetlnymi.

Wybór okularów do komputera warto dostosować pod względem designu oprawek. Ich założenie wcale nie musi odebrać Ci osobistego uroku, lecz często efekt jest zaskakująco pozytywny. Okulary z antyrefleksem są dziś modne – dzięki ich zakładaniu zbudujesz wizerunek osoby, która potrafi zadbać o zdrowie swoich oczu.

Szukasz sprawdzonych okularów antyrefleksyjnych? Odwiedź stronę salonu na salonsuperoptyk.pl i wybierz jeden z wielu dostępnych modeli >>

okulary zerówki

O czym warto pamiętać oprócz zakupu okularów antyrefleksyjnych?

Aby skutecznie chronić swoje oczy, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe nawyki w czasie pracy. Pamiętaj o regularnych przerwach – najlepiej kilka minut co godzinę. W tym czasie zamknij na dłużej oczy i postaraj się rozluźnić. Następnie popatrz w dal za okno, co pozwoli poprawić akomodację oczu. Nie zapominaj również o częstym mruganiu – pomocne mogą okazać się w tym celu przypomnienia w formie naklejek na monitorze. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie kropel nawilżających do oczu, które zmniejszają ryzyko powstania zespołu suchego oka.

Można poza tym spróbować treningu zwanego jogą oczu. Jest to zestaw ćwiczeń, opracowanych przez doktora Batesa. Polegają one na wykonywaniu naprzemiennych ruchów gałek ocznych, a także wprowadzaniu oczu i całego ciała w stan relaksacji. Pamiętaj poza tym o diecie sprzyjającej prawidłowemu widzeniu. Powinna ona być przede wszystkim bogata w warzywa i owoce, będące źródłem luteiny.

Nie zaniedbuj zatem swojego wzroku, spędzając każdego dnia wiele godzin przed ekranem monitora. Skuteczną ochronę zapewnią Ci okulary antyrefleksyjne do komputera, a także przestrzeganie zasad ergonomicznej pracy.

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.