Jak zrobić zdjęcia produktowe, które się sprzedają?

Przewagą sklepów stacjonarnych nad internetowymi jest możliwość dotknięcia sprzedawanego przedmiotu przez klienta oraz wnikliwe obejrzenie go z każdej strony. Zadaniem fotografii produktowej jest zminimalizowanie tej dominacji. Tyczy się to również katalogów, plakatów, ulotek i wszystkich innych elementów, gdzie nie ma możliwości obejrzenia sprzedawanej rzeczy osobiście. Zdjęcia tego typu są bardzo ważne, ponieważ od ich jakości zależy czy kupujący zainteresuje się daną ofertą, czy nie.

Fotografia warta miliony, czyli cechy dobrego zdjęcia produktowego


Dobra fotografia produktowa powinna przyciągać wzrok kupującego. Charakterystyczna dla niej jest wysoka jakość oraz realistyczne ujęcie. Zdjęcie nie powinno być mocno przerysowane, aby nie stworzyć nieprawdziwego obrazu sprzedawanego produktu. Koncepcja fotografii musi być zgodna z preferencjami grupy docelowej. Niezwykle istotną rolę gra oświetlenie. Jest to kluczowy element dokładnej, ostrej fotografii. Czasami warto postawić na innowacyjną konwencję. W dzisiejszych czasach, gdy z każdej strony torpedują nas reklamy, tekst ma dużo mniejszą siłę przebicia niż obraz. Ponad 90% kupujących podejmuje decyzje o zakupie właśnie na podstawie interesujących, apetycznych zdjęć. Klienci kupują za pomocą zmysłu wzroku, dlatego idealne zdjęcie produktowe jest bardzo ważne, aby się wyróżnić na tle konkurencji. Nietypowe podejście do tematu może tutaj być pomocne.


Czy potrzebuję fotografii produktowej dla mojej firmy?


Z pewnością wielu z Was prowadzących firmę zastanawia się czy fotografie produktowe wykonać samemu, a tym samym zaoszczędzić, czy zlecić zadanie profesjonaliście. Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeżeli nigdy nie wykonywaliście tego typu zdjęć, warto powierzyć to komuś, kto wykonuje zdjęcia produktowe zawodowo. Amatorskie zdjęcia w ofercie firmy to tylko pozorne oszczędności. Za fotografią produktową stoi bardzo długi proces przygotowania każdego zdjęcia - analiza przedmiotu, rynku, kadru, przygotowywanie planu, wreszcie fotografowanie, a na końcu obróbka zdjęć i przystosowanie ich do druku albo publikacji. Powierzając zadanie ekspertom zyskujesz pewność, że zdjęcia będą wykonane na najwyższym poziomie, z odpowiednim zachowaniem wszystkich istotnych wytycznych. A jak wspomnieliśmy wcześniej, dobre zdjęcie ma ogromną moc i z pewnością będzie mieć to pozytywny wpływ na przyszłe zyski Waszej firmy.

W Agencji Tango wykonujemy zdjęcia reklamowe produktów w różnych aranżacjach, m.in. packshoty, aranżacje propozycji podania, zdjęcia do katalogów, druków reklamowych, wielkoformatowych oraz fotografię beauty z udziałem modelek. Specjalizujemy się w realizacjach dla branży FMCG, w których ważną cechą jest wiarygodność. Dowiedz się więcej o naszych usługach - https://tango-reklama.com.pl/portfolio/fotografia/.

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.