Sony Alpha 1 – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Sony Alpha 1 zadebiutował na początku 2021 roku. Wykonywanie seryjnych zdjęcia z prędkością 30 kl./s, precyzyjne śledzenie poruszających się obiektów, nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K i 8K – to tylko niektóre możliwości najnowszego aparatu Sony. Sprawdź, co oferuje Sony Alpha 1.

Najnowszy bezusterkowy korpus Sony Alpha 1 umożliwia wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości z ogromną prędkością. Aparat wyposażony został w pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS 50,1 MP. Warstwowa budowa matrycy umożliwia szybsze przetwarzanie danych. Przetwornik CMOS Exmor RS zapewnia wysoką rozdzielczość przy niskim poziomie szumu i nawet 15-stopniowy zakres dynamiczny. Użytkownicy mają do dyspozycji szeroki zakres czułości ISO od 100 do 32 3000.

Z matrycą współpracuje zaawansowany procesor BIONZ XR. Chip oferuje aż 8-krotnie większa moc obliczeniową w porównaniu do swojego poprzednika – BIONZ X. BIONZ XR gwarantuje lepszą jakość obrazu i jeszcze szybszą pracę aparatu. Sony Alpha 1 jest w stanie wykonywać zdjęcia seryjne w tempie do 30 kl./s z wykorzystaniem funkcji AF/AE. System utrzymywania ostrości Real-time Eye AF wykorzystuje sztuczną inteligencję, która jest w stanie rozpoznać i śledzić oczy ludzi i zwierząt. Sony Alpha 1 oferuje nawet 30% większą skuteczności w śledzeniu obiektów w porównaniu do aparatu Alfa 9 II.

Sony Alpha 1 – idealny aparat do nagrywania 4K

Sony Alpha 1 to aparat, który sprawdzi się w funkcji kamery. Za jego pomocą można rejestrować filmy w rozdzielczości 4K z szybkością do 120 kl./s. Zaawansowany kodek MPEG-H HEVC/H.265, 10-bitowe próbkowanie chrominancji 4:2:2, oversampling 5,8K – wszystko to gwarantuje obraz najwyższej jakości. Pełnoklatkowa matryca jest w stanie zarejestrować nawet 2,3 razy więcej informacji niż potrzeba do wygenerowania obrazu w rozdzielczości 4K. Sony Alpha 1 umożliwia także nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K – cztery razy większej niż rozdzielczość 4K.

Aparat wyposażony jest w zaawansowany optyczny stabilizator obrazu. System czujników żyroskopowych wspierany przez algorytmy kompensuje drgania, które powstają podczas filmowania z ręki. Pięcioosiowy stabilizator kontroluje obrót wokół osi pionowej, przechył góra/dół oraz przechył prawo/lewo.

Dzięki udoskonalonemu systemowi rozpraszania ciepła Sony Alpha 1 nie przegrzewa się podczas ciągłego rejestrowania wideo. Możliwe jest nieprzerwane nagrywanie filmów 8K/30p i 4K/60p nawet przez pół godziny. Obudowa skutecznie chroni aparat przed działaniem pyłu i wilgoci. Przednia i tylna pokrywa oraz szkielet wewnętrzny wykonane zostały ze sztywnego stopu magnezu – taka konstrukcja zwiększa wytrzymałość urządzenia.

Jeden aparat – wiele możliwości

Sony Alpha 1 wyposażony jest w szereg rozwiązań, które ułatwiają pracę z aparatem. Gniazdo HDMI umożliwia zapisywanie 16-bitowego materiału RAW na zewnętrznym urządzeniu – również podczas rejestrowania filmów 4K. W korpusie umieszczone są dwa sloty na karty pamięci – pozwalają one zapisywać dane na kartach SDXC/SDHC UHS-I i UHS-II, a także na nowych kartach CFexpress typu A. Gniazdo USB Type-C (zgodne ze standardem USB 3.2 SuperSpeed) umożliwia transmisję z danych z prędkością 10 Gb/s. Użytkownicy mają do dyspozycji także łącze Ethernet oraz bezprzewodową łączności Wi-Fi (IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Dzięki temu pliki mogą być przesyłane za pośrednictwem sieci na serwer FTP. Aplikacja Imaging Edge Desktop „Remote” umożliwia kontrolowanie aparatu za pomocą komputera lub smartfona – urządzenia mogą się komunikować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej lub przewodu USB. Aparat zasilany jest akumulatorem z serii Z – jego pojemność umożliwia wykonanie nawet 530 zdjęć na jednym naładowaniu. Co więcej, uchwyt VG-C4EM umożliwia podłączenie dwóch dodatkowych akumulatorów Z.

Sony Alpha 1 i inne aparaty Sony znajdziesz w sklepie internetowym Scentre.pl: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sprzet_foto.

Sony Alpha 1 – najważniejsze parametry:

  • Pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS (50,1 MP)
  • Dotykowy ekran LCD 3”
  • 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu
  • Mocowanie obiektywu typu E
  • Łączność: USB 3.2, HDMI, Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac), złącze LAN, gniazdo słuchawkowe, gniazdo mikrofonu, 2 gniazda SD (UHS-I/II, CFexpress typu A)
  • Format zapisu fotografii: JPEG, HEIF, RAW
  • Format zapisu wideo: XAVC S (MPEG-4 AVC/H.264), XAVC HS ( MPEG-H HEVC/H.265)
  • Rozdzielczość wideo: 8K (7680 × 4320), 4K (3840 × 2160), HD (1920 × 1080)
  • Format zapisu dźwięku: LPCM (2 kanały/4 kanały), MPEG-4 AAC-LC (2 kanały).

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.