Lista prezentów ślubnych

Kiedy tylko otrzymamy w swoje dłonie zaproszenie na wesele, od razu wiemy, że nie wypada pojawić się na przyjęciu z pustymi rękoma. Pytanie tylko co będzie lepszym prezentem- prezenty, czy też pieniądze? To indywidualna kwestia. 

Pieniądze to chyba najchętniej wybierana forma prezentu zarówno przez młodych, jak i przez gości. Jest to rozwiązanie proste i zarazem praktyczne. Pieniądze można wydać, na co się tylko chce. W przypadku, gdy młodzi są na ważnym etapie życia, jak urządzanie mieszkania i z pewnością przyda im się trochę sprzętów domowych lub marzą o egzotycznej wycieczce, na którą ich nie stać lub znajdują się osoby, które nie chcą dawać pieniędzy i nie lubią pary młodej, mają inne rozwiązanie. 

Bardzo praktyczne jest stworzenie swojej własnej listy prezentów. Niestety państwo młodzi zazwyczaj nie mają czasu, aby ją sporządzić, dlatego zajmuje się tym świadek lub rodzeństwo. Lista może zostać stworzona w wybranych sklepach. Oczywiście w grę wchodzą również sklepy internetowe. O fakcie istnienia listy informuje się już na etapie rozdawania zaproszeń lub w formie pisemnej wiadomości umieszczonej w zaproszeniu. 

Warto wybrać jedną, zaufaną osobę, z która goście będą kontaktować się z kwestii prezentów. Osoba ta powinna w delikatny sposób sugerować rodzaj prezentu tak, aby wpasować się w sytuacje materialna danych gości. Nie wolno udostępniać informacji kto kupił jaki prezent i ile na niego wydał. W sieci dostępne są gotowe listy prezentów, z których w każdej chwili można skorzystać. Dostępne są też aplikacje na telefon, jednak należy zawsze pamiętać o dyskrecji. Lista prezentów to oczywiście sugestia, a nie obowiązek zaproszonych gości. 

Praktyczny prezent ślubny

Niestety osoby, które już założyły rodzinę, mogą nie potraktować listy prezentów poważnie i nie dostosować się do wytycznych. W takim przypadku można ograniczyć listę do najbliższych znajomych i grona przyjaciół. 

Lista prezentów może również zostać stworzona bez wiedzy narzeczonych. To świetny pomysł, kiedy państwo młodzi mają marzenie, a pojedynczo nie byłoby nas stać na tak duży prezent. Należy więc zapytać parę młodą o to, czego potrzebują tak, aby prezent był trafiony. Nie warto kupować popularnych prezentów jak koce, ręczniki, czy pościel. Każdy ma inny gust, a taki prezent może zostać wyrzucony w kąt. 

Bony prezentowe

Co w przypadku, kiedy do zrealizowania listy prezentów brakuje chętnych, a my nie chcemy dawać młodym gotówki? Aby młodym nie pozostały jedynie wspomnienia, warto dać im bon podarunkowy do sklepu, który lubią. Bardzo dobrym pomysłem są sklepy z akcesoriami do domu. Dzięki temu naszym najbliższym pomożemy stworzyć wymarzony, ciepły dom. Dzięki temu będą mogli kupić gustowne ramki, zastawę, czy pościel, która im się podoba. To niezwykła pamiątka na całe życie. Z pewnością zostanie zapamiętana i doceniona. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli pomysł na prezent, ale pomożemy stworzyć młodych wymarzony i gustowny dom. Dzięki nam ich wspólna droga zostanie od początku pięknie udekorowana. Warto zdecydować się na taką formę prezentu. 

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.