Odpowiednie zabawki dla małego chłopca

Gdy dzieci są malutkie, łatwo wybrać dla nich zabawki, które je zainteresują. Maluszki nie mają jeszcze dobrze sprecyzowanych zainteresowań, a wszystko co kolorowe, poruszające się i mające ciekawy kształt i fakturę jest dla nich warte uwagi. Jednak z wiekiem dzieci stają się znacznie bardziej wybredne, a kupienie im odpowiedniego prezentu staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też, by zapewnić swojej pociesze najlepsze zabawki, które wciągną je na długie godziny, warto wiedzieć, jak wybrać prezent dla chłopca, by wpasować się w jego gusta i przy okazji nauczyć go czegoś wartościowego.

Jak wybierać zabawki?

Pierwszą rzeczą, o jakiej trzeba pomyśleć, gdy wybiera się prezent dla dziecka, jest jego wiek. Niezależnie od płci czy tematyki zabawki, niezwykle ważnym jest, by była ona odpowiednio dostosowana do możliwości i poziomu intelektualnego pociechy. Zbyt trudna zabawka zniechęci pociechę, zaś zbyt prosta za szybko jej się znudzi. Dlatego też warto sugerować się oznaczeniami wiekowymi na pudełkach produktów i w opisach na stronach internetowych, by łatwiej było wybrać dobrze.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by wybierając zabawkę dla chłopca, postawić na wartości edukacyjne produktów. Nie muszą one pochodzić z kategorii zabawek edukacyjnych, by mogły pomóc rozwinąć umiejętności i wiedzę malucha. W każdej zabawce dobrej jakości znajdą się walory, które sprawią, że przydadzą się dzieciom. Trzeba jedynie umieć racjonalnie ocenić dany produkt. Szukając więc wymarzonego prezentu, zastanów się nad danym produktem. Wymień jego pozytywne i negatywne cechy, zastanów się, czego dana zabawka może nauczyć i dopiero wtedy zdecyduj się na zakup. Zyskasz w ten sposób gwarancję sukcesu, który zaowocuje poszerzeniem wiedzy chłopca.

Nie zapominaj również o tym, by dopasować zabawkę do zainteresowań dziecka. Jeśli chłopiec interesuje się motoryzacją, możesz kupić mu samochody dla dzieci bądź grę planszową, której motywem przewodnim są własne różnego rodzaju pojazdy. Jeśli planszówka będzie na przykład matematyczna, połączysz zainteresowanie dzieci z najbardziej efektywną nauką, jaką tylko znają ludzie – poprzez doskonałą zabawę.

Co kupić chłopcu?

Zastanawiając się nad wyborem zabawki dla chłopca, nie należy dać się porwać stereotypom o samochodach, walkach i innych popularnych zabawkach dla chłopców. Każde dziecko jest inne i każdemu będzie się podobało coś innego, nie koniecznie należącego do kanonu najpopularniejszych zabawek dla dzieci danej płci w konkretnym przedziale wiekowym. Dlatego też nie stawiaj na zabawki dobrane do płci, zaś skup się bardziej na zainteresowaniach.

By pomóc klientom w wyborze zabawek, poniżej zaprezentowano kilka przykładowych produktów, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci obu płci mających bardzo zróżnicowane zainteresowania. Należą do nich:

  • Klocki Lego – ponadczasowe zabawki, które zachwycają bogactwem zestawów tematycznych przeznaczonych dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Zestawy Lego oferują godziny doskonałej zabawy o różnym stopniu skomplikowania. Część z nich doskonale nada się już dla najmłodszych dzieci, nawet dwuletnich, zaś inne, takie jak Lego Architecture, będą doskonałą rozrywką nawet dla dorosłych mężczyzn. Pośród tematycznych pudełek z klockami znajdziesz wszystko, o czym może zamarzyć dziecko: wiejskie życie, zwierzęta, magiczne przygody, zestawy licencyjne nawiązujące do bajek, filmów i gier oraz wiele innych. Bez trudu znajdziesz wśród nich coś, co spodoba się każdemu chłopcu;
  • Beados – to zabawka kreatywna, która pozwala dzieciom puścić wodze fantazji. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek. Beados to małe kuleczki, z których można tworzyć najróżniejsze obrazki. Dzięki nowoczesnej technologii kulki łączą się ze sobą za pomocą wody, dzięki czemu są bezpieczne już dla maluchów od trzeciego roku życia (ze względu na dużą liczbę małych elementów, które młodsze dzieci lubią brać do buzi) i nie grożą poparzeniom czy innym uszkodzeniom ciała. W każdym zestawie Beados dziecko otrzyma mnóstwo kulek, zestaw szablonów, który pozwoli im wdrożyć się w tę kreatywną zabawę, oraz kratkę, na której układa się kulki. Gdy dziecko nauczy się już, jak powinno tworzyć obrazki, będzie mogło wymyślać swoje własne, a przy odrobinie wyobraźni wykraczającej poza sztywne ramy gry – uda mu się nawet stworzyć trójwymiarową konstrukcję, którą zachwyci rodziców.

Gdzie szukać zabawek?

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić najlepsze zabawki dla chłopców, sprawdź strony internetowe sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci. Znajdziesz na nich nie tylko najwyższej jakości produkty w doskonałych cenach, ale również wiele zniżek, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, które możesz przeznaczyć na wspólne wyjście z dzieckiem do kina czy w inne ciekawe miejsce. Znajdziesz tam również oceny i opinie innych klientów na temat konkretnych produktów, dzięki którym zyskasz pewność, czy wybrana przez ciebie zabawka na pewno sprosta wymaganiom dziecka.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.