Zdjęcia biznesowe w Social Media? Dlaczego warto je zrobić.

Biznesy robi się z ludźmi! Nie z firmami. Być może to truizm, że firma to ludzie ale tak jest. Jeżeli chcemy by inni nam zaufali to najpierw muszą nas poznać. W internecie i świecie Social Media drogą po poznania jest tekst i zdjęcia. Jeżeli chcemy być wiarygodnym partnerem biznesowym to potrzebujemy profesjonalnych zdjęć biznesowych. Dlaczego więc warto je zrobić? Kliknij i czytaj dalej.

Wizerunek przedsiębiorstwa uzależniony jest od postaw wszystkich jego pracowników. Liczy się to, jak prezentują się w bezpośrednich kontaktach z klientami oraz w jaki sposób kreują swój wizerunek w sieci. Istotę fotografii biznesowej dostrzeżono już na początku jej istnienia. Wraz z rozwojem marketingu zauważono, że odpowiednia prezentacja zespołu ma dobry wpływ na współpracę z klientami. Zobacz, jaka zależność wiąże zdjęcia biznesowe a LinkedIn, a także dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną sesję całego zespołu.

Zarząd w najlepszym świetle

Jedną z najpopularniejszych platform budujących tożsamość zawodową w sieci jest Linked In. Portal zrzesza osoby zatrudnione w biznesie w miejscu, gdzie czerpać mogą wiedzę na temat swojej branży, a przede wszystkim nawiązywać kontakty zawodowe. To, jak istotne są zdjęcia biznesowe na LinkedIn potwierdzają wieloletni użytkownicy portalu. Liczy się, by wykreować wiarygodny i profesjonalny wizerunek własny jeszcze przed pierwszą rozmową z partnerem biznesowym. Zdjęcia korporacyjne pokazują nie tylko zespół pracowników, lecz przede wszystkim zarządzających - osoby zwykle stojące w cieniu i pracujące na najwyższych szczeblach zarządzania, pozwalają poznać się potencjalnym klientom w jak najlepszym świetle.

zdjęcie biznesowe przedstawiające kobietę w stroju służbowym

Firma to ludzie

Portret biznesowy zespołu pomaga stworzyć pożądany wizerunek firmy, a niekiedy także wyróżnić ją spośród innych firm z branży. Klient pracujący z osobami, których twarze poznał wcześniej, może darzyć ich większym zaufaniem, a w konsekwencji także decydować się ponownie na skorzystanie z danej oferty. Wizerunkowa fotografia korporacyjna w Katowicach pokazuje, że firma to tworzący ją ludzie, a nie wyłącznie skomplikowane procedury i procesy.

Wizerunek firmy w Social media

Decyzja o zdjęciach zespołu i kadry zarządzającej to dobry krok dla strategii marketingowej. Mowa przede wszystkim o kreowaniu wizerunku w Social mediach, gdzie marka budowana musi być na każdej płaszczyźnie. Profesjonalna fotografia biznesowa w Katowicach ma za zadanie ukazać zespół danej firmy w jak najlepszym świetle, tworząc ujęcia uzupełniające content, jaki do tej pory publikowano w mediach społecznościowych. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości są istotnym elementem publikacji m.in. na Facebooku, czy Instagramie. Przyciągają uwagę, tworzą wizerunek, uzupełniają treści na stronie.

Ożywienie strony www

Nie można zapomnieć, że fotografia biznesowa pełni jeszcze jedno ważne miejsce w sieci. Pakiet zdjęć zespołu oraz kadry kierowniczej jest bowiem dobrą metodą na zwiększenie atrakcyjności strony internetowej. Zwykle na firmowych platformach tworzy się zakładkę "kontakt", wymieniając nazwiska osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania w organizacji. Uzupełnienie tych informacji o profesjonalne zdjęcia pozwoli partnerowi biznesowemu łatwiej znaleźć interesujące go dane kontaktowe, a dodatkowo ułatwi przeglądanie strony www!

zdjęcie biznesowe przedstawiające kobietę w stroju służbowym

Niech klienci Cię poznają!

Profesjonalna fotografia korporacyjna może mieć czysto wizerunkowy charakter, bądź stanowić element szerszej strategii marketingowej, która odtąd zwiększyć ma widoczność firmy w sieci. W każdym z przypadków liczyć się będzie pokazanie zespołu pracowniczego z jak najlepszej strony, tak by klient pozytywnie odebrał osobę, z którą będzie współpracować. Istotę zdjęć biznesowych dokładnie rozumie zespół SebartFOTO, który na swoim koncie ma już dziesiątki podobnych zleceń. W Polsce usługa fotografii korporacyjnej stale zyskuje na uznaniu, stąd warto skorzystać z niej, zanim zrobi to konkurencja!

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.