Wybieramy obraz

Obrazy od lat są najpopularniejszymi ozdobami ściennymi. Obecnie pod pojęciem obrazów, kryje się wiele różnego rodzaju technik. Od klasycznego malarstwa, po reprodukcje, czy metalowe plakaty. Jak dobrać właściwy obraz? Na co zwrócić uwagę?

Obraz do salonu.

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jaki-obraz-do-salonu-kupic-jak-dobrac-idealny/7926/

Salon, to reprezentacyjne miejsce w każdym mieszkaniu. Obrazy do salonu muszą podkreślać jego styl i dodawać szyku. Ich dobór powinien być starannie przemyślany. Zanim wybierzemy odpowiednią dekorację, musimy ustalić, jaka estetyka będzie właściwa do aranżacji całej aranżacji.

  • Styl klasyczny- tu idealnie wpiszą się tradycyjne obrazy malowane na płótnie. Obraz wymaga odpowiedniej ramy z drewna lub metalu. Tematyka, to portrety, martwa natura, pejzaże.
  • Styl nowoczesny-to wydruki na płótnie, plakaty displate, malarstwo kubistyczne, napisy ścienne. Mamy tu szerokie pole wyboru. Jeżeli ramki, to proste w konstrukcji, bez zdobień i złoceń.
  • Styl skandynawski- obrazy podświetlane, w kolorach czerni i bieli, bez rażącej kolorystyki.
  • Styl retro- klasyczne malarstwo lub reprodukcje o sielskiej tematyce, scenki rodzajowe, martwa natura.

Na co zwrócić uwagę wybierając obraz do salonu?

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by dostosować wielkość obrazu do dostępnej przestrzeni. W małym salonie niekorzystnie będzie prezentował się obraz dużych rozmiarów. Przytłoczy wnętrze, zamiast je zdobić. Duży salon daje możliwość zawieszenia większej dekoracji lub kompozycji złożonej z kilku mniejszych. Mały obraz umieszczony na dużej, pustej ścianie, będzie mało widoczny i nieatrakcyjny. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę obrazu, by pasowała ona do innych elementów wystroju. Zazwyczaj wieszamy obraz nad szafkami lub kanapą. Musimy pamiętać, że każda odwiedzająca nas osoba, będzie go widziała. Dlatego jego tematyka, chociaż może mówić o rodzinie i uczuciach, powinna to uwzględniać. Odważne sceny rodzajowe, czy napisy odzwierciedlające nasze poglądy, lepiej zawieszać w innych pomieszczeniach.

Obrazy do kuchni.

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jaki-obraz-do-kuchni-co-pasuje-do-kuchennej-estetyki/7947/

Kuchenna estetyka ma inny charakter od salonu, ale tu także można ozdobić ściany. Dekoracje ścienne mogą sprawić, że kuchnia nabierze przytulności i elegancji. Jak dobrać właściwy obraz do kuchni?

  • Tematyka

Pomieszczenie, w którym gotujemy i spożywamy posiłki, automatycznie narzuca tematykę kulinarną. Świetnie wpasują się tu obrazy przedstawiające potrawy, owoce, zakupy spożywcze. Tematyka związana z piciem kawy lub herbaty, będzie idealnie pasowała do kuchni. Modne są także napisy zachęcające do jedzenia, mówiące o rodzinie. Mogą to być cytaty lub przysłowia.  Uniwersalne są kwiaty.

  • Estetyka.

Obraz zawieszony w kuchni, powinien pasować do niej estetyką. W nowoczesnej kuchni pięknie wkomponują się obrazy z napisami, plakaty metalowe, plakaty w ramkach. W kuchni urządzonej na biało, uwagę przyciągnie biało czarny obraz. Wnętrza industrialne polubią kontrastowe do nich obrazy na płótnie.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając obraz do kuchni?

Kuchnia, to miejsce, w którym gotujemy i przyrządzamy potrawy. Obrazy są tu narażone na parę wodną, większą wilgotność, a nawet ochlapanie. Dlatego warto przemyśleć umieszczenie obrazów za szkłem. Dobrym rozwiązaniem są plakaty displate, gdyż są odporne na warunki panujące w kuchni. Obrazy wykonane na płótnie, drewnie, reprodukcje itp. należy zawieszać w oddali od kuchenek i zlewów. W kuchni jest wiele różnego rodzaju przedmiotów, więc łatwo o przeładowanie wnętrza. Obraz musi być dostosowany wielkością i umieszczony w wolnej przestrzeni, tak by był ozdobą i przyciągał wzrok. Zbyt duży przytłoczy pomieszczenie.

 Obecna moda pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju obrazów w każdej przestrzeni. Do wyboru mamy różnorodne techniki. Za niewielkie pieniądze, możemy sprawić sobie małe dzieło współczesnej sztuki użytkowej, jak np. plakat displate. Obrazy ożywiają wnętrze i dodają stylu. Wybierając je, kierujmy się własnym gustem. Miłośnik wędkarstwa lepiej będzie się czuł, mając na ścianie pejzaż z jeziorem, niż malarstwo w stylu antycznym. Obrazy mają wyrażać nasze upodobania. Ich zadaniem jest upiększanie naszego salonu, czy kuchni i sprawianie nam przyjemności swoim widokiem.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.