Rolki – jak przygotować się do jazdy w nowym sezonie?

Istnieje wiele możliwości aktywności fizycznej. Wśród nich ciekawą propozycją są rolki. Przypomnienie sobie beztroskich czasów dzieciństwa i odrobina szaleństwa mogą być doskonałym sposobem na spędzenie weekendu lub wieczorny wypad na tor. W tym wpisie przedstawiamy wszystkie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed jazdą na rolkach.


Przegląd sprzętu
Jeśli posiadamy roki to pierwszą czynnością, jaką należy wykonać przed wyruszeniem na tor, jest przegląd sprzętu. Leżący sprzęt na strychu czy nowe modele należy jednakowo sprawdzić, aby w trakcie jazdy uniknąć nieprzewidzianych sytuacji. Głównym elementem, jaki należy przetestować to kolka. Maja one obracać się swobodnie przez kilka – kilkanaście sekund, nie ocierać o nic i być w dobrym stanie. Niektóre z kol mogą zużywać się szybciej niż pozostałe, a wtedy należy je zamienić miejscami, lub wymienić na całkiem nowe. Każdy sklep sportowy powinien posiadać kilka rodzajów, a odbiór takich samych nie powinien być trudny. Następnym krokiem przy przeglądzie rolek jest sprawdzenie, czy nie są uszkodzone, nie posiadają pęknięć, czy zapięcia są solidnie przemontowane.

Przypomnienie swoich umiejętności
Jeśli już przeprowadzimy serwis, to przed jazdą warto przypomnieć sobie swoje umiejętności. Wystarczy do tego kawałek terenu, gdzie nie ma ruchu. Wykonując manewry skrętów, zatrzymywania się czy nagłego wymijania potwierdzimy dobrą kondycję oraz wypróbujemy, czy sprzęt działa bez zarzutu. Warto wykonać kilkunastominutową próbę w kontrolowanych warunkach niż być niemile zaskoczonym wśród tłumu.

Akcesoria
Oprócz samych rolek przydatne są też liczne akcesoria do jazdy. Pierwszymi z nich są ochraniacze na łokcie i kolana oraz kask. Nawet najlepszym zdarzają się wywrotki lub zderzenia a w takich sytuacjach nie trudno o kontuzje. Ochrona głowy w postaci kasku powinna być zawsze obecna -nawet jeśli trenujemy sami na zamkniętym terenie. W sklepach sportowych dostępne są różne wersje i rozmiary a w razie upadku to plastikowa część przejmie siłę uderzenia. Najtańsze modele kosztują kilkanaście- kilkadziesiąt złotych, a zabezpieczą w odpowiedni sposób nasze ciało. Ochraniacze kupić możemy w równie prosty i szybki sposób lub zamówić w internecie, jeśli zależy nam na lepszym i bardziej spersonalizowanym sprzęcie.
https://www.sklep-presto.pl/skating-i-rowery/skating-i-akcesoria/rolki-i-lyzworolki-1349/


Kolejnym bardzo przydatnym dodatkiem są okulary sportowe. Łączą one w sobie funkcje bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Dzięki nim słońce nie oślepi nas, a długie jazdy w odsłoniętym terenie nie zmęczą oczu. W razie zderzenia okulary takie ochronią nasze oczy przed uderzeniem. Dobrym pomysłem są też specjalne opaski na telefon. Z kieszeni urządzenie może bardzo łatwo wypaść, a przypięta na ramieniu opaską da solidne mocowanie naszemu telefonowi.

Miejsce i towarzystwo do jazdy
Wybór odpowiedniego miejsca do jazdy jest bardzo ważny i pozwala bezpiecznie jeździć na rolkach. Główną informacją, jaka dotyczy tego tematu — jest fakt, że według prawa rolkarze są traktowane jak piesi. Mają oni zatem takie same prawa oraz obowiązki. Jazda po chodnikach nie będzie zatem wykroczeniem, ale należy wziąć pod uwagę aspekt bezpieczeństwa i wybrać te mniej zatłoczone arterie.
https://www.sklep-presto.pl/lato/dodatki-sportowe/okulary-sportowe-1858/


Bardzo dobrymi miejscami, w które można się udać to specjalnie do tego przystosowane hale czy parki. Każde większe miasto posiada takie obiekty i można zapytać się o nie w informacjach miejskich. Warto wykonać telefon przed jazdą, gdyż bardzo dynamicznie zmienia się ich układ i bardzo szybko powstają nowe, dobra lokalizacja. Dobrym pomysłem jest zaproszenie do jazdy znajomych lub rodziny. To doskonała okazja na wspólne i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Znacznie raźniej jeździ się z kimś znajomym niż samemu wśród obcych.

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.