Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój jest wizytówką Twojego domu. To pierwsze pomieszczenie, które widzą odwiedzający Cię goście. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego też powinien on prezentować się jak najlepiej. Jeśli jesteś właścicielką małego holu, jego funkcjonalne a zarazem efektowne urządzenie jest wyzwaniem - wyjaśnia architekt wnętrz 

Jednym z doskonałych trików powiększających przestrzeń są lustra. Umiejętne ich dobranie optycznie powiększy przedpokój stając się jednocześnie wspaniałym elementem dekoracyjnym. Dodatkowo sprawdzą się w tym miejscu idealnie, by tuż przed wyjściem upewnić się, że dobrze wyglądasz.

W długim i wąskim korytarzu zastosuj poprzeczne podziały za pomocą pasa płytek w innym kolorze. Świetnie sprawdzi się również umieszczenie poprzecznej belki na suficie a także poświata Led, która podkreśli koniec podwieszanego sufitu.

Doskonałym sposobem na świetne zagospodarowanie niewielkiego holu jest jego zabudowanie. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w długich i wąskich korytarzach. Nie dość, że daje to mnóstwo przestrzeni do przechowywania to jeśli wybierzesz jasne, lakierowane na wysoki połysk fronty bądź zdecydujesz się wstawić zamiast płyt tafle luster powiększysz optycznie całe pomieszczenie.

jak urządzić przedpokój

Bardzo ważne w urządzaniu małego przedpokoju jest właściwe zagospodarowanie ścian. Jeżeli odpowiednio dobierzemy ich kolor i aranżację, jesteśmy w stanie sprawić, by korytarz wydawał się większy. Jasne kolory to podstawa, ponieważ odbijają światło i dają wrażenie przestrzeni. Na długiej ścianie świetnie sprawdzi się pomalowanie jej fragmentu na inny kolor lub pokrycie go innym materiałem jak kamienna okładzina. Zadaniem krótkiej ściany zamykającej przedpokój jest przyciąganie wzroku od samego progu. Świetnie sprawdzi się tu powieszenie dużego obrazu lub zdjęcia, pomalowanie jej na mocny, intensywny kolor lub też pokrycie ją ekstrawagancką cegłą. Możemy także nadać głębi pomieszczeniu pokrywając jedną ze ścian przestrzenną fototapetą.

Przedpokój to miejsce, z którego wchodzimy do reszty pomieszczeń w domu, dlatego jest w nim spora ilość drzwi. Jeśli chcesz, by wyglądał on na większy niż jest w rzeczywistości wybierz jasne, w kolorze ścian korytarza. Dzięki temu zabiegowi staną się one mało zauważalne. Jeżeli wybierzesz szklane drzwi, będzie przez nie przechodzić swobodnie światło i oświetlać hol.

Chcąc pozbyć się uczucia ciasnoty i przytłoczenia w przedpokoju można zintegrować go ze strefą dzienną. Najczęściej wymaga to od nas wyburzenia ściany lub kilku. Otrzymany efekt jest jednak oszałamiający. Salon zyska kilka dodatkowych metrów kwadratowych, witając gości już od progu. Jest wiele sposobów urządzenia niewielkiego korytarza tak, by powiększyć go optycznie i sprawić, by stał się funkcjonalny i zachwycający. Wszystko zależy od naszych wyobrażeń, pomysłów i realizacji tych planu.

 

 

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.