Meble gabinetowe - jak wygląda gabinet szefa?

Powiedzmy, że pojawiasz się w gabinecie szefa. Skąd wiesz, że to jego gabinet? "Co za głupie pytanie, przecież na drzwiach była wyraźna informacja, zresztą drogę wskazała mi sekretarka i jeszcze dwóch pracowników po drodze!" No, dobrze - wyobraź sobie jednak, że wszystkie te wskazówki wyparowują. Co w takiej hipotetycznej sytuacji ułatwi Ci rozpoznanie, gdzie się znajdujesz? Po chwili namysłu na pewno dojdziesz do właściwej odpowiedzi.

Meble gabinetowe - klasa i luksus

Tuż po zamknięciu za sobą drzwi, gabinet szefa uderza nas zwykle ekskluzywnością. Obecne w nim meble gabinetowe (np. z oferty LOBOS: https://lobos.pl/meble/produkty/meble-gabinetowe/) , to nie te same, które widujemy w pomieszczeniach szarych pracowników. Poza tym, gabinet szefa jest z reguły również większy, przy czym jedno takie pomieszczenie miewa wydzielone strefy i jest wielofunkcyjne. 

Gabinetowi prezesa nie można odmówić świetnego zorganizowania. Punkt centralny stanowi w nim pokaźne biurko i towarzyszący mu komfortowy, obrotowy fotel. Nieopodal, rozlokowane są inne meble gabinetowe - stoły konferencyjne, a także krzesła biurowe. To meble gabinetowe absolutnie typowe dla tego rodzaju przestrzeni; ich rozplanowanie pomaga w orientacji, z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. A przecież w grę wchodzą też inne elementy...

Meble gabinetowe - komfort i relaks

Gdy już przebywasz w gabinecie szefa, wygodę jego fotela wręcz czujesz na odległość - bez konieczności testowania tego mebla. Skąd pochodzi owo wrażenie? Czyżby rozmazane wspominki z poprzedniego wcielenia? Nigdy nie byłeś nawet w tej firmie! Oczywiście, zapewne już dumałeś nad tym fenomenem i doszedłeś do sensownego wniosku: chodzi o pozycję, którą cieszy się dyrektor. Ta pozycja jest najwyższa, ale i obarczona największą odpowiedzialnością, wobec czego fotel obrotowy musi zapewniać mu adekwatny do tego ciężaru komfort. Nie mogłoby być inaczej. 

Wśród foteli biurowych można oczywiście przebierać. Tutaj chodzi jednak o te najlepsze w swoim gatunku. Gdybyś miał okazję przetestowania któregoś z tych najlepszych, zamurowałoby Cię przez fakt, ile niedostępnych dla gołego oka opcji skrywa tak niepozorny mebel. Zwłaszcza funkcja relaksująca, pozwalająca na przyjęcie pozycji półleżącej i odpoczynek po wyjątkowo stresującej wymianie zdań. Na drugim miejscu znajduje się regulacja kąta oparcia, siedziska, opcja podnoszenia i opuszczania z pomocą siłownika... sporo drugich miejsc ex aequo. To właśnie te funkcje dają możliwość personalizacji dla każdego. 

Ponadto, niezwykle praktyczna jest też możliwość blokady bujania i opcja obrotu, kiedy np. nadchodzi konieczność sięgnięcia po przedmiot z szafy znajdującej się za biurkiem. Ekskluzywne meble gabinetowe (tutaj - fotele) dopasowane są do całorocznego użytku; dysponują np. wentylowanym oparciem, które przepuszczając powietrze, nie ma sobie równych podczas gorących dni. 

Nowoczesne krzesła konferencyjne cechują się oparciem dostosowanym do linii kręgosłupa, przez co gwarantują wygodę nawet w trakcie najdłuższych i wycieńczających narad. W gabinecie prezesa główną rolę gra jednak ergonomiczny fotel, zapobiegający wadom postawy. Nawet długie godziny spędzone na takim fotelu nie wpędzają w skoliozę, a zatem chronią też przed jej objawami, znanymi jako bóle pleców.  

meble gabinetowe

Źródło: https://pixabay.com

Meble gabinetowe - solidne materiały

Nie ma miejsca, w którym szlachetne materiały czułyby się lepiej - gabinet szefa jest dla nich rajem. Na czołówkę wysuwa się drewno, którego atuty wykorzystane z głową nie gryzą się z jego zastosowaniem praktycznym. Biurka oraz stoły konferencyjne to kolejne meble gabinetowe, które prezentują się pięknie, gdy ich budulcem jest drewno. Nie jest ono jednak materiałem, który może pochwalić się najwyższą odpornością i niepodatnością na odkształcenia. Gdyby patrzeć pod tym kątem, lepsza będzie płyta MDF - o większej trwałości, a poza tym nie ulegająca deformacji i krzywieniu. 

W praniu okazuje się, że optymalną rolą dla drewna jest funkcja materiału wykończeniowego. Fornir przydaje klasy, a pod wpływem wylanej kawy bądź herbaty nie pogrubia się. Meble gabinetowe mogą poszczycić się też szeregiem innych udogodnień; w stołach można zaprojektować otwory kablowe, zaś blaty biurek wzmocnić skórą. Stanowi ona protekcję przed zarysowaniami, której delikatna powierzchnia mebli potrzebuje jak tlenu.

A inne meble gabinetowe? Co np. z takimi fotelami biurowymi i ich obiciem? Co do zasady, mamy dwie opcje: możemy postawić na skórę naturalną (materiał "niepotliwy", niepękający i szalenie trwały) bądź mniej kosztowną eko-skórę. Również ten drugi materiał jest w stanie służyć swoją estetyką i użytkowością całymi latami, jeśli tylko zapewnimy mu należytą i skrupulatną pielęgnację. 

A skoro już mówimy o zabiegach pielęgnacyjnych, należy prowadzić je systematycznie. Na tyle systematycznie, by meble gabinetowe cieszyły nasze oczy tą samą atrakcyjnością, która powitała nas w dniu ich nabycia! Drewno domaga się czyszczenia z pomocą dedykowanych mu środków (zwykle w aerozolu), skóra natomiast potrzebuje wosku. Eko-skóra nie pogardzi mydłem i wodą - używanie innych substancji jest w jej przypadku wręcz niewskazane. 

Meble gabinetowe - wizytówka firmy

Właściwie i z dbałością zaprojektowany gabinet prezesa to estetyczna manifestacja sukcesu, która rodzi takie wrażenie przy każdych odwiedzinach - nie tylko tych pierwszych. Stanowi odzwierciedlenie aktualnej kondycji firmy, a także rangi najważniejszej w niej persony. Ekskluzywnie połączone materiały oraz zastosowanie innowacyjnych funkcji w meblach gabinetowych to zestaw, który broni się sam. Wygrywa przy tym nie tylko w kategorii piękna, ale też użytkowości. 

Autor

Redakcja

fotohobby.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: kadr@fotohobby.pl

Kontakt do redakcji

zamowienia@fusionpress.eu
+48 794 502 662

Portal wspierany przez: avm4you.pl, hurtownię optyczną z dużym wyborem soczewek kontaktowych.